Prírodné kúpalisko Liptovská Mara Plážové kúpalisko

Ak prechádzate Liptovom cestou od Liptovského Mikuláša do Ružomberku, váš zrak určite neprehliadne obrovskú ligotajúcu sa vodnú plochu, ktorá sa označuje názvom Liptovská Mara, zrkadlo Liptova či liptovské more.

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou Liptova. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnkovanie, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, je tu možnosť absolvovať výhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 80 miest. Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorené škola windsurfingu.

Na severnom brehu Liptovského mora je najvýznamnejšie rekreačné stredisko Liptovský Trnovec, v ktorom sú výborné možnosti na kempovanie a stanovanie, ale i ubytovanie v drevených chatkách. K dispozícii je bufet, kuchynka, ubytovacie bunky, požičovňa športových potrieb, minigolf, požičovňa člnov, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž.

Kúpanie je povolené na plážovom kúpalisku. Po hladine Liptovskej Mary premávajú výhliadkové lode, vďaka ktorým je možné obdivovať krásu nádhernej scenérie okolia Liptovskej Mary.

Prevádzka

stredisko je mimo prevádzky

Základné informácie

nadmorská výška570 m n.m.
okresLiptovský Mikuláš
Voda
rozloha vodnej plochy27 km²

kvalita vody

vyhovujúca na kúpanie
rekreácia
organizovaná rekreácia
kontrolované Úradom pre verejné zdravotníctvo

Vhodnosť/vlastnosti

vhodné na dovolenku
športové možnosti
Vhodné pre: neplavcov, deti, mladých, seniorov, rodiny